Jump to content
RAGE Multiplayer Community

[WIP] liberty.mp - server romanesc de rage.mp

Recommended Posts

logo.png

Salutare dragi cititori. Acest topic reprezinta o mica introducere asupra proiectului nostru.

liberty.mp este un proiect in dezvoltare axat pe un server de joc, mod RPG, dar care va implementa si elemente de tip roleplay . Am decis sa imbinam utilul cu placutul, asadar, voice chat-ul nu va fi absolut necesar insa este recomandata utilizarea lui.

Cine suntem noi?

Echipa noastra este formata din conducerea unei comunitati mari de SA:MP, nephrite.ro, ce are un record de 2000 jucatori conectati simultan. 

Fiind in contact timp de 3 ani de zile cu sute de jucatori, consideram faptul ca putem proiecta un gameplay placut tuturor celor ce vor intra pe serverul nostru.

Tin sa precizez faptul ca, avem dorinta de a deschide acest server inca din momentele de inceput ale platformei RAGE, dorinta amplificata intens in ultimul an. Am asteptat insa momentul in care versiunea 1.1 a fost disponibila. 

Statusul serverului:

Am inceput lucrul de la 0 acum aproximativ 3 - 4 saptamani. Am planuit o versiune MVP (Minimum viable product), adica o versiune cu un minim de sisteme necesare, a serverului si ne-am setat urmatoarea perioada pentru a o finaliza. In momentul in care serverul va oferi jucatorilor cateva elemente demne de timpul lor vom avansa proiectul in perioada open beta.

Pe websiteul nostru am creat o pagina menita sa informeze potentialii jucatori cu statusul proiectului. Aceasta pagina poate fi accesata la adresa url https://liberty.mp/progress

In pozele de mai jos pot fi vizualizate o parte din elementele finalizate pana in acest punct:

image.png

4eE4GDT.jpg?signature=eyJhbGciOiJIUzI1NiIsInR5cCI6IkpXVCJ9.eyJuYmYiOjE1OTY4NzM2MDAsImV4cCI6MTU5Njg3OTAwMCwicmVzIjoiNWYwOGEzZjA4ZTUzZDAyMzdmN2NlODc1OjVmMTMxYjUxOWE1N2Y3NDUzMWIxOGI2MCIsImF1ZCI6IlRyZWxsbyIsImlzcyI6IlRyZWxsbyJ9.axY6dnoNCPYqMHjhJeDebCOORJBZcMP5MbA6F3iM-zk

image.png

image.png

ezgif-2-42504c86880f.gif

image.png

Ds9pq5U.jpeg

image.png

Stay in touch:

Daca ti-am captat atentia, vreau sa stii ca avem un server de discord pe care suntem in stransa legatura cu comunitatea. Tot pe acest server de discord, oferim din cand in cand CD-KEY-uri pentru jocul GTA V.

Cei prezenti pe discord afla in timp real la ce lucram. Exista si o sectiune de sugestii, pe care, spre deosebire de altii noi chiar o citim.

Pentru a accesa serverul de discord va punem la dispozitie urmatorul link: https://liberty.mp/discord

Multumim pentru timpul acordat.

Cu stima,

echipa liberty.mp

Edited by ksenonadv
  • Like 3