eDz0r

Gallerie eDz0r

Recommended Posts

Mișto asta !!!! Ai putea avea o verificare daca distanta dintre animal si jucator este mai mare de 3f sa aplice actiunea de urmarire ... Ar fi mai realist asa animalul ramane mult in urma! 

PS ce API folosești ? Cs sau js ?

Edited by CMHDev

Animalul se sincronizeaza cu toata lumea in timp real ? Adica animalul meu sa il vada un tov in acelas loc unde il vad eu ? 

3 hours ago, CMHDev said:

Mișto asta !!!! Ai putea avea o verificare daca distanta dintre animal si jucator este mai mare de 3f sa aplice actiunea de urmarire ... Ar fi mai realist asa animalul ramane mult in urma! 

PS ce API folosești ? Cs sau js ?

JS, pai cam asta face... cand e o distanta mai mare ca 5 incepe sa urmareasca, doar ca de fiecare data cand executi functia incepe animatia cu totu gen se opreste animalu si incepe sa mearga la noile coordonate

2 hours ago, pilifo said:

Animalul se sincronizeaza cu toata lumea in timp real ? Adica animalul meu sa il vada un tov in acelas loc unde il vad eu ? 

Nu e doar pe client, cel putin momentan

Edited by eDz0r

O sa fie destul de complicat sa faci sincronizarea intre mai multi jucatori gandeste-te ca sunt 20 jucatori 20 de masini si 20 de animale fiecare au pozitii si se misca cate pachete trebuiesc procesate si trimise catre toti cei 20 pentru a mentine un joc fluent :)

15 hours ago, pilifo said:

O sa fie destul de complicat sa faci sincronizarea intre mai multi jucatori gandeste-te ca sunt 20 jucatori 20 de masini si 20 de animale fiecare au pozitii si se misca cate pachete trebuiesc procesate si trimise catre toti cei 20 pentru a mentine un joc fluent :)

Da stiu dar meh... m-am gandit la o solutie acuma nu stiu daca poate fii implementata si nici nu am cu cine sa o testez

Poate 0.4 aduce ceva pt sync sa ajute astfel de coduri....Sa speram , oricum văd că te muncești ... Felicitări 😉😉

On 1/30/2019 at 7:53 AM, CMHDev said:

Poate 0.4 aduce ceva pt sync sa ajute astfel de coduri....Sa speram , oricum văd că te muncești ... Felicitări 😉😉

citeam pe undeva ca o sa putem face peduri pe server (chiar cred ca se poate si acuma da doar pe JS nu mai tin minte exact).

Mersi.

Edited by eDz0r

Ia uite cine a revenit 😂😂😂 ... Ce faci Army?

17 hours ago, Armyw0w said:

George e un bulangiu.