Recommended Posts

11 minutes ago, CMHDev said:

Vad ca din ce am explicat eu aici tu nu ai inteles nimic ...  Si ca, activitate pe discord stai cu calm.Si cand aduci o afirmatie de genu' , trebuie sa prezinti dovezi ...

Daca vrei dovezi, pur si simplu intra pe discord si intreaba-l pe Xabi(creatorul gm-ului) despre eveniment, nu vad de ce alte dovezi ar mai fi nevoie

Pai ce sa vezi serverul chiar pica din 10 in 10 minute. Plin de buguri ( unele chiar cu rezolvare pe forum la rage dar ce sa vezi nu le-au gasit ) . Comunitate cu " Administratori cu tupeu de Ialomita " Citez Admin : Am facut acest server HRP asa ca ne permitem dupa " MUNCA" ( aici se referea la Copy-Paste ) Sa ne dam cate 20 de masini la fiecare si mai mult de atat sa cerem multi bani de la Copii pe niste prostii. 

Voi ce parere aveti? Este tipic romanesc ?😏

Posted (edited)
On 5/5/2019 at 2:50 PM, ILikeKebab_ said:

Salutare, am o problema cu serverul "centralRp" cand incerc sa intru, ma lasa sa descarca fisierele, si dupa black screen cu imaginele de la gta 5, si dupa 1/2min de loading imi da eroarea asta: "ERR_GEN_INVALID corrupt game data. Please reboot,verifiy the game data, or reinstall the game. For more infomation, please visit: http://rsg.ms/verify (am incercat sa apas pe link da nu merge) . e de o saptamana ca incerc sa intru pe server da tot acelasi eroare.

am incerca pe alte servere si merge.

am descarcat tot ce zice sa intru pe server,  am reistalat windows, gta 5 de 3 ori si tot nu mere. ragemp de vro 20 ori si fisierele de la server tot la fel. am incercat si alea care me le descarca si alea de la alte persoane.

am dat si verify la joc de la steam, si sunt toate.  

asta e eroarea: 20190504_184707.jpg

stau in strainatate, si scusati daca am facut greseli de gramatica.

sper sa ma ajutati.

E problema de descarcare, cel mai probabil ai inchis jocul in timp ce se descarcau resursele. Tot ce trebuie sa faci este sa stergi folderul cu IP-ul sv.centralrp.ro din 

[Folder Rage]/client_resources

On 5/10/2019 at 7:46 AM, ezequil said:

Daca eu nu ii ziceam lui Atesh de rage mp el si acuma se chinuia sa implementeze masini pe fivem.🤣🤣

Cunosc aceasta platforma inca din momentul in care se numea "GTA:Network". Te-as ruga sa nu mai faci afirmatii nefondate. + puBvEhu.png

Edited by Atesh

Posted (edited)

Salutare tuturor . Sunt al 2-lea fondator de pe serverul CentralRP Romania si as dori sa fac niste precizari.

1. Serverul nu este facut pe baza ,,wired players". Wired Players a fost o comunitate in America , ne-a placut numele , am discutat cu ei si am luat numele acesta cu acordul lor(putem dovedi oricand lucrul acesta) .

2. Daca unii dintre voi cred ca am cumparat acest server de la americani , portughezi sau mai stiu eu ce va inselati amarnic. Proiectul este inceput inca din noiembrie anul trecut si este problema fiecarei comunitati cum isi creeaza aceste lucruri.

3. Nu aveti idee cat de mult s-a muncit la comunitatea asta si e foarte urat din partea unora dintre voi sa vorbeasca asa de urat , dar tipic romanesc .

Prin munca si ideile noastre am ajuns sa facem acest server . Nu cred ca suntem datori nimanui sa dam explicatii , 99% dintre cei care au luat ban pe serverul nostru din greselile lor comenteaza aici si incearca sa-si faca ei servere . Chiar m-as bucura sa vad mai multe servere de acest gen in Romania . Credeti ca este asa de simplu ca platforma FIVEM ? Mentalitatea multor romani este de a injura, de a jigni, de a uri alte persoane pentru ca tot ei nu sunt in stare sa faca ceva . Succesul unui lucru vine si cu chestii de genul , dar ma mir cum unii chiar nu gandesc absolut deloc , pana si George , owner-ul platformei a dat ban unora dintre voi pe discord , tocmai pentru ca injurati si vorbiti aiurea fara sa cunoasteti munca din spatele acestui server . Decat sa stati sa vorbiti urat despre noi , mai bine ati folosi acest timp constructiv pentru a face ceva cu adevarat valoros. Va asteptam pe serverul CentralRP Romania ! Va salut cu respect .

Edited by Pelistitorul Sr.

Cum poti spune ca nu e bazat pe wiredplayers cand ala e gm-ul vostru? Folositi gm-ul lui Xabi, numit WiredPlayers si spui ca nu are nici o legatura? Uite de asta e toata lumea impotriva voastra, nu ca folositi un gm public, ci ca negati asta si sustineti ca e gm-ul vostru

• Like 1

Te rog din suflet sa vorbesti cu George sa-l intrebi de unde avem gm-ul . Si ai sa vezi ce iti va spune . De asemeni , vorbeste si cu Xabi !

Sincer , eu nici nu vad rostul acestei discutii , am facut doar niste precizari . Tu nu te mai umfla ca am aflat noi de RageMP de la tine , ce dreacu , cautai in stanga si-n dreapta pe cineva sa te ajute si acum te lauzi cu developerii tai , usor cocos , calmeaza-te , pana una alta sa-si vada fiecare de farfuria lui ca asa e mai bine . Nu te doare capul cu ce facem noi , tu vezi-ti de ale tale si restul domnilor care se cred la fel de interesanti ca tine . E fix problema noastra cum am facut/ce am facut/ce vom face . Cum le stii tu pe toate , chiar ma mir cum de nu stii si ce vom face peste 3 zile daca tot esti expert in ceea ce facem noi . Tipic romanesc: hai sa dam in unii si altii ca si asa n-avem altceva mai bun de facut . Pace tie !

• Like 1